villacarpatia.pl

Koniec diety... co dalej?

Dieta i co dalej...? - jak utrzymać efekty

Koniec diety... co dalej?

Postprzez tereska1948 » 22 sty 2012, o 13:16

To już 12 dzień z dietą warzywno owocową. Udało mi się zrzucić 5 kg.
Jak zdrowo wyjść z diety, bez efektu "jojo" ?
tereska1948

Re: Koniec diety... co dalej?

Postprzez marcin » 23 sty 2012, o 15:06

Zakończenie diety warzywno-owocowej jest świetną okazją aby mocno ograniczyć stare, nieprawidłowe nawyki żywieniowe (o ile ktoś takowe posiada ;) ).

Po pierwsze należy określić odpowiednie dla swojego wieku, płci, wzrostu, wagi i aktywności zapotrzebowanie na kalorie, węglowodany, białka i tłuszcze. Może do tego posłużyć taki kalkulator: http://www.programy.u.waw.pl/zapotrzebowanie-kalorie.php

Następny krok to ważenie spożywanych produktów i zliczanie pochłanianych kalorii, węglowodanów, białek i tłuszczy. Można do tego wykorzystać bardzo pomocną stronę: http://www.ilewazy.pl/

Kiedy już wiemy ile powinniśmy spożywać i jak to liczyć, to pozostaje już tylko dokształcić się co spożywać. Polecam książki dr Dąbrowskiej o diecie makrobiotycznej.
W skrócie zaleca aby jeść: dużo warzyw, owoce, produkty pełnoziarniste, mało mięsa, więcej ryb, a białko czerpać z roślin.

No i ostatnia sprawa to odrobina ruchu - choćby spacer kilka razy w tygodniu.

To wszystko jest łatwiejsze niż się może wydawać początkowo, a efekt będzie gwarantowany ;)

Od lipca do grudnia 2011 schudłem ok 20 kg i do dzisiaj nie ma jojo, pomimo że często zdarza mi się 'zgrzeszyć ;) . Zacząłem podobnie jak Ty, 21 dni diety warzywno-owocowej, a później to co opisałem wyżej.

Powodzenia!
marcin

Postprzez tereska1948 » 24 sty 2012, o 12:14

Spróbuję wytrwać na diecie do 3 tygodni, a później przechodzę na zdrowe odżywianie - liczenie kalorii, ważenie produktów... i zobaczymy jakie będą efekty.
Znacie może jakieś fajne strony, na których można znaleźć tabele kaloryczne produktów spożywczych np. ile kcal ma 100g filetu z kurczaka itp.?
tereska1948

Postprzez Izka » 24 sty 2012, o 12:20

Tereska1948 przesyłam ci link do darmowego programu "Twój Dietetyk 1.0.3" - jest niezastąpiony w liczeniu kalorii.

http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/dieta/Twoj_Dietetyk.html

Jego obsługa jest banalnie prosta. Z listy dostępnych produktów wybierasz interesującą cię pozycję, następnie wpisujesz odpowiednią wagę (w przeliczeniu na gramy) i gotowe :-) - program automatycznie obliczy ci zawartość tłuszczu, białka i węglowodanów - a na końcu zliczy ilość kalorii.

marcin napisał(a):Od lipca do grudnia 2011 schudłem ok 20 kg i do dzisiaj nie ma jojo, pomimo że często zdarza mi się 'zgrzeszyć ;) . Zacząłem podobnie jak Ty, 21 dni diety warzywno-owocowej, a później to co opisałem wyżej.

GRATULUJE EFEKTÓW :-)
Izka

Postprzez sunniva84 » 29 lut 2012, o 15:19

Pamiętam, że po diecie warzywno owocowej mój organizm sam bronił się przed niezdrową żywnością. Gdy zjadłam coś niezdrowego od razu występowały u mnie rewolucje żołądkowe.

Myślę, że mój organizm sam nauczył się rozpoznawać, co mu szkodzi, a co nie.

Dlatego niezmiernie ważne jest powolne wychodzenie z diety. Gdzieś słyszałam, że powinno trwać co najmniej tak długo jak trwał sam post. Nie należny od razu rzucać się na jedzenie, musimy stopniowo wprowadzać produkty spożywcze.

Warto zacząć od płatków owsianych, kasz, pieczywa pełnoziarnistego itp., a przede wszystkim nie rezygnować z warzyw i owoców przyjmowanych pod różna postacią (gotowaną, duszoną, pieczoną...). Zdrowe zasady żywienia powinniśmy kontynuować do końca życia. W innym razie efekt "jojo" murowany :-)

...i żeby tak do końca nie straszyć, małe grzeszki są dozwolone :P byle z rozsądkiem i nie za często :-)
sunniva84

Postprzez haryba » 6 wrz 2013, o 12:25

Po pierwsze trzymaj się regularnych posiłków i jedzenia mało, ale częściej. Zrezygnuj z kalorycznych potraw, na rzecz czegoś zdrowszego i lżejszego. Nie oznacza to jednak, ze przez całe życie będziesz musiała żyć w takim "żywieniowym celibacie" zarezerwuj sobie jeden dzień w tygodniu na pofolgowanie swojemu podniebieniu.
haryba

Postprzez yoyomariusz » 17 paź 2013, o 16:39

No i właśnie co dalej, teraz to dopiero zaczyna się jazda, ale ja się zabrałem za sport i wróciłem do trenowania 3 razy w tygodniu i normalnego jedzenia o dziwo, no może z jedną różnicą, nie jem cukrów prostych oraz nie jem tłuszczu zwierzęcego smażonego, nie piję soków i napoi bo tam to jest 10% składu sam cukier i to wystarcza.

Marko
Preferuję zdrowe odżywianie i styl życia makrobiotyczny :-)
yoyomariusz

Postprzez ferenc-adam » 8 kwi 2014, o 11:07

Tylko zbilansowana dieta i ruch, ruch codziennie, przynajmniej to lakoniczne 30 minut.. Wtedy żadne czary mary z jadłospisem nie są konieczne. Wiadomo, że są potrzebne, ale nie niemożliwe do ominięcia.
ferenc-adam

Postprzez yoyomariusz » 23 paź 2014, o 08:43

ferenc-adam napisał(a):Tylko zbilansowana dieta i ruch, ruch codziennie, przynajmniej to lakoniczne 30 minut.. Wtedy żadne czary mary z jadłospisem nie są konieczne. Wiadomo, że są potrzebne, ale nie niemożliwe do ominięcia.

Niby tak, ale jak już masz tę odpowiednią wagę, i w miarę się czujesz, to czasami chcesz też, żeby i rzeźba się pokazała, a ta niestety bez diety sama spod wałeczka nie wyskoczy. Nawet Kobyłka Chodakowska mówi, że 70% jej wyglądu to dieta ;)

Marko
Preferuję zdrowe odżywianie i styl życia makrobiotyczny :-)
yoyomariusz

Powrót do Zdrowe odżywianie